رد کردن لینک ها

تصور تا واقعیت 2

تصور تا واقعیت 2

نمایشگاه طراحی خودروهای کانسپت

فرزاد برخورداری

( کارشناس ارشد طراحی صنعتی، برگزارکننده و دبیر نمایشگاه)

 

همانند سال پیش که نمایشگاه از تصور تا واقعیت ، با موضوع طراحی خودروهای کانسپت برگزار شد و مورد توجه علاقمندان به طراحی صنعتی قرار گرفت ، اینبار نیز با کمک هایی که از طرف شرکت سام الکترونیک ( تنها نماینده شرکت سامسونگ در ایران ) توانستیم یکبار دیگر حاصل تفکر ناب و خلاقیت جوانان ایرانی ، و نتیجه کار گروهی را به نمایش بگذاریم.

باز هم همانند سال پیش ، جلسات هفتگی در منزل یکی از دوستان جهت هماهنگی های لازمه ، رویت کارهای انجام گرفته و تصحیح های احتمالی صورت گرفت و حاصل صدها ساعت کار گروهی آن را در این گزارش پیش روی خود خواهید دید.

اعضای شرکت کننده در این نمایشگاه ، بعضاً از فارق التحصیلان رشته طراحی صنعتی بودند ، اما جالب آنجاست که بیشتر آنان تحصیلاتی مربوط به رشته طراحی صنعتی نداشته و گاهاً حتی دیپلم خود را هم نگرفته بودند و در حال تحصیل در دبیرستان بودند. فکر این نمایشگاه از آنجا آغاز شد که در تبادلات اطلاعاتی در شبکه اینترنت ، متوجه استعدادهایی شدم که دائماً توسط فروم ها و وبلاگ اختصاصی بنده در تماس بودند و حتی بعضاً افرادی از گروه در کلاسهای طراحی که برای این کار در نظر گرفته بودم شرکت کردند. همین توجه باعث خودباوری در اعضای کوچکتر گروه شد ، تا جایی که به فکر برگزاری نمایشگاه های سالیانه از تصور تا واقعیت افتادیم. هرچند که تا واقعیت و به اجراء در آمدن این کارها فرسنگ ها راه است ، اما همینکه یک تصور از گوشه تاریک ذهنمان به روی کاغذ بیاید و با تکنیک های مختلف و به مدد رایانه به تصویر درآید ، سرآغاز شروع خلق یک محصول خواهد بود.

نمایشگاه در تاریخ 18 اردیبهشت ماه سال جاری کار خود را آغاز کرد و تا شش روز پذیرای بازدیدکنندگان بود. در خلال زمان برگذاری نمایشگاه شاهد علاقمندانی بودیم که با تعجب کارها را رویت میکردند و گاهاً باور نمیکردند که ایرانیان هم بتوانند کارهای زیبایی این چنینی انجام دهند. اما متاسفانه باز هم همانند سال قبل ، چشمان منتظر ما ، هیچکدام از مسئولین خودرو سازی ، و لااقل طراحان بخش تحقیقات کارخانجات خودرو سازی را ندید و تقریباً این مسئله بر ما ثابت شد که از هیچ طریق نمیتوان بر دل آنان نفوذ کرد.

اعضای شرکت کننده در این نمایشگاه به این ترتیب بودند: فرزاد برخورداری به عنوان لیدر و برگزار کننده نمایشگاه ، همچنین آقایان ایمان مقصودی ، مجتبی صفری ، امیر هوشنگ احمدی و تورج انوری  که جملگی از فارق التحصیلان رشته طراحی صنعتی از دانشگاه آزاد بودیم ، و تنها آقای تورج انوری دانشجوی ترم چهارم از همان دانشگاه بود. همچنین دیگر دوستانی که در این نمایشگاه حضور داشتند : سرکار خانم فرزانه هنر بخش فارق التحصیل طراحی صنعتی از دانشگاه سالفورد انگلستان ، آقایان مصطفی موذنی ، محمد منفرد ، حسین رجب چالی ، آرین مقبلی ، علیرضا صحراگرد ، امیر مسعود دریانی ، محمدرضا شجایی ، محمد غزل ، حسام الدین جدی ، هاشم علیجانی و حامد غفاری بودند که گاهاً از شهرهای دوری چون مشهد و تبریز به ما پیوسته بودند. اما حال بنگریم به به کارهای ارائه شده در این نمایشگاه.

اولین کار مربوط به طرح آقای مصطفی موذنی بود که یک خودروی خاص را نشان میداد که حالت چرخشی باند پیرامون آن ، همانند آرم و لوگوی بیماری ایدز سراسر بدنه را پوشانده بود. که همین موضوع سرمنشع طراحی و ساخت یک مدل آلفارومئو شد که توسط محمد منفرد و بنده مورد بازنگری قرار گرفت و طرح آن تغییر کرد. در نهایت آقای هاشم علیجانی هم از تبریز توسط نرم افزار سالید ورکس به آن جان بخشید و مدل سه بعدی آن را ساخت.

اسکچهای اولیه ترسیم شد و با رسم بلو پرینت و چهار نمای فنی این خودرو ، کار مدل سازی سه بعدی آن آغاز شد. خودروی فوق را میتوان یک خودروی اسپورت ، با وزنی کم و قابلیت های ماوری بالا در نظر گرفت و میتوان آن را میراثدار لوتوس سون نامید. عناصر جدا از هم ، کابین قایق مانند ، و چرخ های جدا از بدنه همگی تلاش داشته اند که فرمی متفاوت نسبت به خودروهای امروزی اسپورت داشته باشند.

تضاد میان رنگ نقره ای در شولدر خودرو و قطعات رکاب و اسپویلر خودرو با جنسیت کرومی براق ، با رنگ تیره بدنه و سقف گنبد مانند شیشه ای آن ، حالتی اسپورت را به بیننده تداعی میکنند ، این در جائیست که لاستیک های دورنگ آن ، به این انتقال این حس کمک میکنند.

اما کار بعدی مربوط میشود به طراحی یک لامبورگینی موتور جلو ، در جایی که کوپه های جی تی هشت سیلندر ، بزرگترین میزان فروش خودوهای اسپورت را به خود اختصاص داده اند ، جای خالی یک لامبورگینی موتور جلو ، با تمام خصوصیات ظاهری و المانهای تشکیل دهنده این گاو وحشی در بازار بخوبی حس میشود و گروه طراحان این خودرو ، بعد از ترسیم دهها اسکچ ، توانستند به فرم نهایی خود برسند. اما بنظر بنده و دیگر دوستان ، باز هم برای تکمیل این خودرو ، جا داشت که زمان بیشتری صرف جدی شدن طرح نهایی میشد و بر روی المانهای آن از نظر کاربردی بیشتر کار میشد.

طراحی اسکچهای اولیه آن توسط محمد منفرد ، علیرضا صحراگرد و آرین مقبلی انجام پذیرفت و در نهایت مکس کار چیره دست ما ، آقای محمدرضا شجاعی مدل را سه بعدی کرد که نتیجه کار هم تصاویریست که پیش روی خود دارید.

سعی بر آن شد که از خطوط شکسته و برشهای الماس مانند لامبورگینی به خوبی در این کار بهره برده شود و تمام تلاش گروه بر این مبنا بود که از خودروهای جی تی دیگر همانند فراری متمایز شود و ژن لامبورگینی را در خود حفظ کند.

آرین مقبلی که دانش پژوه رشته نگارگری در دانشگاه هنر میباشد ، با ارائه طرح هایی از خودروهای خاص با نقوش ایرانی در این نمایشگاه حضوری فعال داشتند. یکی از طرح های این جوان خوش ذوق ، خودروی کوچک لوکس شهری بود که بر مبنای مدلهای مرسدس بنز ارائه شده بود.

خودروی مرسدس بنز استاتیرا ، زایده افکار طراح خود بود که اسانس لاکچری و اکونومیک را در هم ادقام کرده و خودروی کوچک دونفره ای را ارائه داده بود که از توانایی های خاصی ، همانند چراغهای جلو و عقب ال ای دی زیر پوشش نیمه شفاف بدنه برخوردار بود که هماهنگ با سلیقه صاحب خود میتواند تغییر کند و نقش و فرم آن تغییر کند. همچنین سیستم هدایت این خودرو ، همانند دستگاه های کنسول بازی است ، بصورتی که بدون سیم میباشد و این توانایی را دارد که با حمل آن در خارج از خودرو ، توانایی شما را در پارک کردن خودرو ، در فضاهای خیلی محدود را ، خارج از خودرو داشته باشید.

همچنین طرحهای دیگری از این طراح ارائه شده بود. خودروی سوشیانت ، که با فرم های خطوط نگارگری ایرانی ادقام شده ، و حرکتهای جدیدی در عناصر آن دیده میشد.

یکی از کارهای دیگر این طراح ، خودروی ترکمن بود که بازهم ارائه طرحی با خطوط ایرانی ، اینبار در خودروی اس یو وی مد نظر طراح بود.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این نمایشگاه امیر مسعود دریانی بود که با 17 سال سن خود ، در حالی که در دبیرستان مشغول به درس خواندن میباشد ، در اوقات فراقت خود ، با کامپیوتر و توسط نرم افزار فتوشاپ ، اقدام به خلق تصورات خود از خودروهای مورد علاقه اش داشته است.

وی سعی داشته که در طرح های ارائه شده اش در نمایشگاه ، حس اصلی هر برند و مارک خاص از خودرو را ارائه دهد و کار مشترکش با آقای حسام الدین جدی ، خودرو اس یو وی آئودی بود که حالتهای نوظهوری در فرم بدنه داشت.

آقای جدی ، با ارائه یک وسیله نقلیه نوظهور تک چرخ هم در نمایشگاه شرکت داشتند که طرح خود را با نرم افزار راینو ساخته و پرداخته بودند. اساس کار این وسیله نقلیه هم همانند وسیله نقلیه های دوچرخ سگوی بود که تعادل را همانند یک ژیروسکوپ بصورت خودکار انجام میدهند.

آقای تورج انوری هم با ارائه چند اسکچ از کامیون های سنگین و خودروهای سواری با برند های مختلف ، در آخرین روزهای قبل از برپایی نمایشگاه به گروه پیوستند که از دانش پژوهان رشته طراحی صنعتی در دانشگاه آزاد تهران هستند.

اما خودروی فورد موستانگ هم یکی از موارد شرکت داده شده در نمایشگاه بود که توسط بنده ، و محمد منفرد ایده پردازی و خلق شده بود. ایده ما ارائه یک موستانگ با حس نوستالژی قوی تر و حالتهای وحشی تری در فرم بود که تدائی کننده یک اسب وحشتی باشد. در نهایت آقای امیر هوشنگ احمدی هم با نرم ازار مکس ، مدل آن را ارائه داد.

یکی از جذاب ترین کارهای ارائه شده در این نمایشگاه ، موتورسیکلت دو دیفرانسیال بود که بوسیله نرم افزار مکس ، توسط دوست و طراح خوش ذوق ما ، آقای محمدرضا شجایی ساخته و پرداخته شده بود و نام اسطوره را به خود اختصاص داده بود.

اسطوره ، زاده تفکرات ناب طراح خود به عنوان یک موتور قدرتی با حجمی بالای یکهزار سی سی بود که توجه به دیتایل ها آن در ساخت تعجب کلیه بازدید کنندگان را به خود جلب کرد. نکته جالب در طرح اسطوره ، استفاده از سیستم دو دیفرانسیال بود که نیرو توسط میل گاردن به چرخهای جلو و عقب منتقل میشد و بدلیل همین فرم خاص ، محور جلو هم همانند محور عقب ، بصورت کمک های پرولینک میباشد و سیستم فرمان هم بصورت اختصاصی بصورت هیدورلیک در نظر گرفته شده است. این موتور یک وسیله یک نفره بوده و فرم کلی بدنه هم از روی اسپنگس های کاخ تخت جمشید طراحی شده است.

یکی از کارها ، مجموعه کارهای آقای مجتبی صفری و خانم فرزانه هنربخش بود که در قالب برند اسکانیا عرضه شده بود. اولین طرح مربوط به یک کشنده اسکانیا بود که طرح آن از بیونیک و طبیعت اقتباس گرفته شده بود.

مدل سازی سه بعدی این کامیون هم توسط آقای محمدرضا شجایی و با نرم افزار مکس انجام گرفته شده بود.

کار بعدی طراحی یک اس یو وی اسکانیا بود که برای مناطق صعب العبور طراحی و پرداخته شده بود و توسط تابلت وکوم و نرم افزار فتوشاپ رندر شده بود.دراین اس یو وی هم عناصر مانند خطوط افقی گریل جلوی کامیونهای اسکانیا ، جزو شباهت های این خودرو با سلف خود ، که همانا کامیون های اسکانیا میباشد ، خودنمایی میکرد. در زیر طرح هم اسکچ ها و روند کار طراحی اولیه این کانسپت به خوبی نمایان بود.

کار بعدی هم از همان طراح ،یک موتور سیکلت، برمبنایبرنداسکانیا بودکه تصویرآن راملاحظه میکنید.

همچنین خانم هنربخش هم دو محصول غیر خودرویی را با برند اسکانیا طراحی کرده بودند. اولین آن طراحی یک کفش بود که سایز آن با چرخش یک پیچ در زیرآن تغییرمیکرد و بزرگ و کوچک میشدوبرای رانندگان خودروهایسنگین اسکانیا طراحی شده بود.

محصول بعدی یک چمدان مسافرتی با برند اسکانیا بود که که مجهز به یک ترازو برای وزن کردن محتویات داخل چمدان برای سفرهایی بود که توسط هواپیما صورت میگرفت ، و در پشت این چمدان هم یک صفحه قابل تا شدن بود که شخص با بازکردن آن چمدان را تبدیل به یک اسکوتر میکرد که توسط پازدن، جابجایی حمل بار چمدان و حامل آن را تسهیل میبخشید.

همچنین سایردوستان در بخشهای آزاد اقدام به طراحی وسایل نقلیه مختلفی کردند که به شرح زیر به آنان می پردازیم: آقای ایمان مقصودی با یک طرح از رنو و یک طرح از دوج وایپر برقی در نمایشگاه حظور داشتند.

آقای حسین رجب چالی اقدام به طراحی دو دستگاه موتورسیکلت برقی کرده بودند.

آقای مصطفی موذنی هم که از پرسنل زحمت کش خط تولید خودرو سازی گروه بهمن هستند ، اسکچهای آزادی از طراحی خودرو ارائه دادند.

آقای محمد منفرد هم که دانشجوی رشته کشتی سازی از دانشگاه امیرکبیر هستند ، با ارائه طراحی یک قایق طراحی ، دیدگاه خود را از نظر فرمی در این رابطه ارائه دادند.

آقای حامد غفاری هم از تبریز به ما پیوستند که با ساخت یک ماکت از خودروی فراری ، نمایشگاه ما را زینت بخشیدند.

بنده ، فرزاد برخورداری هم با طراحی یک لامبورگینی ، بر اساس اسکچهای آقای محمد منفرد دو طرح از عقب و جلوی این خودرو را ارائه نمودم.

همچنین یک طرح از خودروی اس یو وی کوچک فورد ، و خودروی اس یو وی کوچک ، بر مبنای سوزوکی ویتارا مکمل کارهای آزاد من بود.

آقای محمد قزل هم با یک موتورسیکلت برقی نوظهور ، با سه چرخ در نمایشگاه حظور داشتند.

کلام آخر: این نمایشگاه هم همانند نمایشگاه قبلی خود تشکیل شد ، و میتوان آن را برایند و نتیجه صدها ساعت کار گروهی دانست که با آمیزه ای از تلاش و عشق به مقوله طراحی ، بوجود آمده بود…. این در حالیست که شاید براحتی میتوان گفت ظهور چنین نمایشگاه هایی در کشوری که کمتر اهمیتی به طراحی ، ساخت و طراحی صنعتی میشود ، نتیجه ای درخشان نداشته باشد ، اما تمرینی است برای کار گروهی ، و فریاد بی صداییست در گوش تولید کنندگان ، که بیشتر از این به جوانان مملکت و توانایی آنان توجه کنند و از خواب خرگوشی بیرون بیایند.

در جایی که هر روزه میتوان شاهد ابداع ، اختراعات ، و طراحی های شگرف تولید کنندگان خارجی در عرصه طراحی صنعتی ، از طریق اینترنت باشیم ، شاید توجه به بخش تحقیقات، و طراحی صنعتی بتواند راهگشای صنعت نیمه خفته ، و گره گشای مشکلات تولید کنندگان داخلی در مملکتمان باشد.

بد نیست که چنین حرکتهایی ، در ابعاد بزرگتر و با در نظر گرفتن مشکلات پیش روی مملکتمان در نظر گرفته شود ، و حمایت های چندجانبه از طراحی و طراحی صنعتی ، از طرف سازمانهای دولتی صورت گیرد ، تا کمتر شاهد خروج سرمایه های مملکت و فرار مغزها از میهنمان باشیم. این حرکتی کوچک بود که با حمایت شما میتواند تبدیل به یک حرکت ملی بزرگ شود.

ایمیل نگارنده برای تبادل نظرات شما :barkhordary_design@yahoo.com